Szpital zyska nowe możliwości – chodzi o problemy z sercem [WIDEO]

Pacjenci kołobrzeskiego szpitala będą mogli lepiej i szybciej zadbać o swoje serce. Wszystko dzięki nowoczesnej pracowni elektrofizjologii. Umożliwi ona m.in. zabiegi ablacji serca.

Inwestycja zakłada powstanie nowoczesnej sali zabiegowej umożliwiającej zarówno diagnostykę, jak i leczenie zaburzeń rytmu serca. Ordynator oddziału kardiologicznego Waldemar Frąckowiak mówi o dużym zapotrzebowaniu pacjentów na tego typu pomoc. – Pacjenci, którzy mają problemy z zaburzeniem rytmu serca czekają na tego typu zabiegi kilka, a w niektórych ośrodkach nawet kilkanaście miesięcy – tłumaczy W. Frąckowiak. Dzięki nowej pracowni możliwe będzie m.in. wykonywanie zabiegów ablacji serca. Anna Bańkowska, członek zarządu województwa mówi, że dotychczas pacjenci z Kołobrzegu musieli szukać takiej pomocy w innych miastach. – Ta pracownia jest bardzo wyczekiwana nie tylko przez nasz personel medyczny, ale przede wszystkim przez mieszkańców, którzy do tej pory musieli leczyć się albo w Koszalinie albo w Drawsku Pomorskim, bo w tej części województwa mamy tylko dwa takie ośrodki. Jeździli też do Szczecina – zaznacza A. Bańkowska, która w imieniu zarządu województwa podpisała dziś umowę na dofinansowanie całej inwestycji.

Przewiduje ona prace remontowe bloku operacyjnego, a także zakup systemu elektrofizjologicznego ze stymulatorem serca i systemu elektroanatomicznego do trójwymiarowego mapowanie serca. W szpitalu pojawi się również nowy aparat RTG. Całość będzie kosztowała trzy miliony złotych i powinna być gotowa w przyszłym roku. Pieniądze na remont pomieszczeń i zakup niezbędnej aparatury przekaże samorząd województwa.

WIĘCEJ W MATERIALE WIDEO

Komentarze