Tabletki ukryto w przesyłce z zabawkami, która miała trafić do USA

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS na bieżąco prowadzą kontrole przesyłek wchodzących do Polski i wysyłanych od nas za granicę.  Podczas działań w jednej z firm kurierskich naszego województwa do kontroli wykorzystywaliśmy mobilne urządzenie RTG. Funkcjonariuszy wspierała czworonożna funkcjonariuszka Merida.

Do kontroli fizycznej wytypowaliśmy przesyłkę, uprzednio prześwietloną za pomocą mobilnego skanera. Przesyłka była nadana w firmie w woj. zachodniopomorskim, a trafić miała do odbiorcy w USA. Obraz RTG dał funkcjonariuszom podstawy, aby przeprowadzić szczegółową kontrolę przesyłki – relacjonują funkcjonariusze.

Nadawca przesyłki jako deklarowany towar wpisał „zabawka”. Po otwarciu przesyłki funkcjonariusze znaleźli w niej zabawkę – samochód terenowy z przyczepą. W przyczepie ukryte było 178 zielono-miętowych tabletek.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów prawa farmaceutycznego, tabletki zatrzymano do dalszego postępowania.

Badania przeprowadzone przez Laboratorium Celno-Skarbowe Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu potwierdziło, min. obecność OKSYKODONU* w badanej próbce.

Zabezpieczona przesyłka z informacjami została przekazana do Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód, która poprowadzi dalsze postępowanie.

 

*Oksydon jest środkiem odurzającym.

 

 

Komentarze