Taekwon-do – worek medali kołobrzeżan

Dużym sukcesem dla zawodników Taekwon-do ITF Kołobrzeg zakończyły się Mistrzostwa Polski, które odbyły się w miniony weekend w Częstochowie.

Już pierwszego dnia kołobrzeżanie wywalczyli cztery medale. 2 złote 1 srebrny oraz 1 brązowy. Na początek wśród młodzików Basia Erbacher zdobyła brązowy medal w układach. Z podwójnym złotem do Kołobrzegu wrócił Oliwier Plata, który był najlepszy w układach formalnych oraz technikach specjalnych. Do tego dorzucił także srebro w walkach semi contact.

Dzień później do rywalizacji przystąpili kadeci i juniorzy, który również mogą pochwalić się pozycjami medalowymi. Złoto w układach wywalczyła Laura Ziemiańska – I Dan , złoto w walkach light contact zdobył też Karol Kalicki i – I Dan. Brąz w układach I Dan przywiozła do Kołobrzegu Natalka Kaczorowska, a brąz w walkach light contact Daniel Lesik.  Do grona medalistów dołączyła też  Anastazja Czugała ze srebrem w układach formalnych. Blisko strefy medalowej uplasowali się także Kajetan Rumiński oraz Hubert Stodoła.
Łącznie po dwóch dniach rywalizacji nasi zawodnicy zdobyli 4 złote medale, 2 srebra oraz 3 brązowe krążki. Łącznie w Mistrzostwach udział wzięło 744 zawodników Taekwon-do z 32 klubów z całej Polski. Trenerami młodych zawodników i zawodniczek są Ireneusz Jasiński i Renata Ziemiańska.

Komentarze