Dzieci odkryją tajemnicę leśnych przyjaciół

Regionalne Centrum Kultury zaprasza najmłodszą widownię  w środę (27 lipca) na spektakl „Tajemnica leśnych przyjaciół” w wykonaniu teatru Promyk. Start o godz. 17.00.

Bohaterami przedstawienia są lalki teatralne: miś Beczułka, zajączek Sprytek i pszczółka Przyjaciółka. Lis to postać odgrywana przez aktora w kostiumie i masce.

Najważniejszym problemem misia Beczułki jest brak kompana do zabawy. Ma wprawdzie pod dostatkiem swojego ulubionego przysmaku, czyli miodku, jednak czuje się bardzo samotny. Na łące zupełnie przypadkowo poznaje wesołego i sympatycznego zajączka Sprytka. Jest z tego powodu niezwykle szczęśliwy i wiąże ze Sprytkiem wiele nadziei. Wspólnie spędzany czas upływa im na najróżniejszych zabawach.Z czasem okazuje się jednak, że koleżeństwo zajączka nie jest bezinteresowne. W rzeczywistości kieruje nim zwyczajne łakomstwo. Zauważają to także widzowie. Prawdziwe kłopoty przynosi zajączkowi pojawienie się wygłodniałego Lisa. Jest to chwila próby nie tylko dla niego, ale także dla misia Beczułki, pszczółki Przyjaciółki i widzów. Współpracując, nasi bohaterowie swój swoisty egzamin zdają celująco. Dzięki pomocy uczestniczących w spektaklu widzów bohaterowie przezwyciężają wszystkie kłopoty i przekonują się, że dobrze jest móc liczyć na innych. Wspólnie poznają wartość prawdziwej i bezinteresownej przyjaźni.

Komentarze