“Tak” dla Kołobrzegu młodego, przedsiębiorczego, innowacyjnego i kulturalnego. Komitet Wyborczy Wyborców Anny Mieczkowskiej przedstawił dziś kolejne założenia programowe.

Komitet Wyborczy Wyborców Anny Mieczkowskiej przedstawił dziś kolejne założenia programowe.

“Tak” dla Kołobrzegu młodego, przedsiębiorczego, nowoczesnego, kulturalnego to plany na inwestycje, jakie chciałaby zrealizować ubiegająca się o drugą kadencję Anna Mieczkowska wraz z kandydatami na radnych.

TAK DLA PRZEDSIĘBIORCZEGO KOŁOBRZEGU

Czyli wspieranie kołobrzeskiego biznesu, stworzenie w Korzyścienku nowej strefy aktywności gospodarczej, stworzenie miejsc na nowe inwestycje czy przebudowa wejścia do portu, który usprawni komunikację i rozwinie sektor transportowy.

TAK DLA MŁODEGO KOŁOBRZEGU

Stworzenie zajęć pozalekcyjnych dla dzieci szkolnych i przedszkolnych, “bonus dla studenciaka”, czyli KM dla studentów za 1 zł, nowe przedszkole miejskie przy ulicy Mazowieckiej, boisko przy SP nr 8 i SP 9 w Podczelu, sala gimnastyczna przy SP nr 4 w Kołobrzegu.

TAK DLA KULTURALNEGO KOŁOBRZEGU 

To nowa strategia rozwoju kultury w tym m.in. stworzenie Zielonych Tarasów Kultury przy Skwerze Pionierów, w budynku starej przepompowni powstać ma Laboratorium Literatury czy Laboratorium Historii w Baszcie Lontowej, a w Latarni Morskiej “Małe Centrum Świata”

TAK DLA INNOWACYJNEGO KOŁOBRZEGU

Wprowadzenie aplikacji mobilnej mMieszkaniec, czyli narzędzia do wygodnej komunikacji z mieszkańcami.

Dzięki niej mieszkańcy znajdą ważne, praktyczne informacje, zapowiedzi wydarzeń, a także alerty, komunikaty związane np. z podatkami, inwestycjami, zmianami organizacji ruchu i bezpieczeństwem itp.

W planie jest również wdrążenie systemu dynamicznej informacji dla kierowców, który poinformuje kierowców m.in o tym, gdzie są parkingi i ile aktualnie jest wolnych miejsc czy integracja karty autobusowej z Kołobrzeską Kartą Mieszkańca, aby w łatwy sposób móc korzystać z darmowej komunikacji miejskiej od czerwca.

WIĘCEJ W MATERIALE WIDEO:

 

Komentarze