Tak ma wyglądać nowa izba przyjęć w szpitalu

Trwa największa inwestycja w historii Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.

W jej ramach już przebudowano główne wejście do szpitala, a teraz prace trwają od strony izby przyjęć. Warunki mają być zgoła odmienne od panujących obecnie, nie tylko dzięki zwiększonej powierzchni, ale również zagospodarowania pomieszczeń. W 2021 roku nowe standardy będą mogli odczuć już sami pacjenci. Pracownia zajmująca się projektowaniem izby przyjęć podzieliła się wizualizacją przyszłych wnętrz na Facebooku.

– W tych szczególnych czasach wygląd szpitala ma ogromne znaczenie. Przedstawiamy dziś projekt nowej Izby Przyjęć dla Szpitala w Kołobrzegu. Bardzo nam zależało, żeby była to przestrzeń zarówno przytulna jak i elegancka, ale też robiąca wrażenie sterylnej i bezpiecznej. Dlatego całość utrzymana jest w jasnej, spokojnej kolorystyce: szarości, beże, biele, jasne drewno(nawiązujące do elementów drewnianych w pozostałej części szpitala) przełamane akcentami w przybrudzonym seledynie – czytamy na profilu Projektive. Karolina Wilgucka-Burzyńska.

Dodajmy, że inwestycja obejmuje także sterylizatornię, aptekę, a także nowy podjazd dla karetek. Jej koszt to 40 milionów złotych.

Wizualizacje: Projektive. Karolina Wilgucka-Burzyńska

 

Komentarze