Tak wyglądała Noc Muzeów w Muzeum Zimnej Wojny [ZDJĘCIA]

Tłumy odwiedziły Muzeum Zimnej Wojny podczas Nocy Muzeów.

Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku – zamiejscowy oddział Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, przygotowało dla zwiedzających szereg atrakcji. Po majowym odmrożeniu polskiej kultury i muzealnictwa, zwiedzający nie zawiedli. Przybyło niemal 700 osób.

Do Podborska przybyło łącznie 15 rekonstruktorów z GRH Desantura, GRH Wybrzeże i GRH Kołobrzeg. Obóz przy muzeum powstał już w piątek. Obok mundurów, broni i wojskowego wyposażenia, uczestnicy Nocy Muzeów mogli zobaczyć oryginalne wojskowe pojazdy Ludowego Wojska Polskiego: Star 660, Star 200, GAZ 69 oraz UAZ 469B. Hitem wieczoru była pierwsza prezentacja dla zwiedzających uruchomionego w 2020 roku agregatu prądotwórczego, zrealizowanego przez pracownika MOP Marcina Bojanowskiego i Pawła Drozdę. Praca tego wspaniale zachowanego silnika robiła na wszystkich ogromne wrażenie. Po zwiedzaniu na uczestników wydarzenia czekało ognisko i pieczenie kiełbasek.

W maju i czerwcu Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku czeka na wszystkich chętnych w każdą niedzielę w godz. 11-14 (wejście o pełnej godzinie), a w sezonie letnim również w każdą środę i sobotę. Możliwe jest także umówienie grup zorganizowanych w ustalonych wcześniej terminach.

Komentarze