Takie “ekrany” pojawiły się na Krzywoustego – mieszkańcy mówią o betonozie

Trwająca inwestycja drogowa od Węzła Kołobrzeg Wschód do ronda Jerzego Patana to temat, którym żyją mocno kierowcy i mieszkańcy.

Dziś rano otrzymaliśmy sygnał od osób wstrząśniętych widokiem “ekranów”, jakie montowane są właśnie na odcinku od strony ronda. Nie są to jednak materiały z poliwęglanu, jakie można zobaczyć choćby na ul. Europejskiej. Na pierwszych słupach zawisły elementy betonowe, które zaniepokoiły mieszkańców, którzy nie chcą takiego widoku pod swoimi oknami. Kierowcy już komentują, że inwestycja przyniesie kolejną betonozę. Co prawda kontrakt na inwestycję obejmuje również  obsadzenie ekranów roślinnością pnącą, ale mieszkańcy nie ukrywają, że betonowe płyty na kilkusetmetrowym odcinku drogi nie są oczekiwanym przez nich widokiem.

Czekamy na informację z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczącą wyglądu ekranów.

AKTUALIZACJA:  Jak poinformował nas Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA, któremu pokazaliśmy zdjęcia obrazujące efekt dzisiejszych prac, wykonawca inwestycji został zobligowany do zdjęcia zamontowanych już betonowych płyt. – Rzeczywiście na całym odcinku bariery akustyczne będą betonowe, ale mają wyglądać zdecydowanie bardziej estetycznie – zapewnia rzecznik GDDKiA. Jak dodaje, elementy przewidziane w projekcie spełniają nie tylko normy związane z pochłanianiem hałasu, ale także pomimo zastosowania betonu wizualnie nie można nawet porównać ich do płyt, które dziś mogli obserwować przejeżdżający ulicą Krzywoustego.

 

 

Komentarze