Taniej po województwie zachodniopomorskim z PKP Intercity – przewoźnik obniża ceny biletów okresowych!

1 września PKP Intercity wprowadza obniżki cen miesięcznych biletów odcinkowych w Zachodniopomorskiem. Upust obejmie w sumie 81 odcinków, na których ceny spadną nawet o 72 zł. W województwie zachodniopomorskim największa zniżka sięgnie blisko 35 procent. 

PKP Intercity wchodzi w nowy rok szkolny z dużymi obniżkami cen biletów miesięcznych. W ten sposób narodowy przewoźnik chce zachęcić kolejnych pasażerów do wybierania ekologicznego środka transportu jakim jest kolej. Aby zachęcić podróżnych do korzystania z kolei, PKP Intercity postanowiło uatrakcyjnić ceny biletów okresowych w województwie zachodniopomorskim. W efekcie wprowadzono zniżki na 81 odcinkach.

Mieszkańcy Szczecina będą mogli swobodnie przemieszczać się do Krzyża i z powrotem za cenę o 72 zł niższą niż przed aktualizacją. Dużej zmianie ulegnie także wartość biletu miesięcznego na odcinku Świnoujście – Międzyzdroje. Pasażerowie poruszający się na tej trasie zapłacą o 64 zł mniej za bilet miesięczny. W związku ze zmianami o 61 zł spadnie też cena biletu miesięcznego na trasie Szczecin Główny – Świnoujście.

Taniej w całej Polsce

Obniżki cen biletów okresowych obejmują 15 województw. Zakres obniżek jest bardzo szeroki, wynosi od 1 zł do 239 zł i zależy od dotychczasowych cen oraz poziomu wypełnienia składów na wybranych trasach. Z nowych cen ucieszą się nie tylko mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, ale również pasażerowie z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego, którzy będą mogli na niektórych odcinkach liczyć na obniżki przekraczające 50%. Z jeszcze wyższych upustów skorzystają pasażerowie z trzech województw: świętokrzyskiego, pomorskiego i podkarpackiego gdzie obniżki biletów sięgną nawet 60% na niektórych odcinkach. Obniżka ma znacząco poprawić sprzedaż biletów miesięcznych i wypełnić składy, szczególnie w dni pracujące, kiedy pasażerów jest zwykle mniej.

Zniżki powyżej 100 zł na 190 odcinkach

Na 190 odcinkach PKP Intercity skala obniżki biletów waha się między 100 a 239 zł, a w przypadku 206 odcinków upusty wyniosą między 50-99 zł. Na największą kwotową obniżkę będą mogli liczyć pasażerowie podróżujący na trasie Słupsk – Trójmiasto. Zapłacą oni za bilet miesięczny aż o 239 zł mniej. Jednak wysokie upusty wprowadzono także na trasach: Rzeszów Główny – Przemyśl, gdzie cena biletu spadła o 146 zł, Skarżysko Kamienna – Kielce, ze zniżką na poziomie 117 zł, czy Olsztyn Główny – Toruń, z upustem rzędu 115 zł. Największy procentowy

Komentarze