Teatralny Elementarz – w najbliższą niedzielę “Kapu Kap”

Teatralny Elementarz

Informacja o cenie

wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

HARMONOGRAM

30.07.2023 (Niedziela) – godz. 17:00 – Teatr Głowa Mała – “Kapu Kap”

“Kapu kap” to przedstawienie dla najmłodszych widzów – oparte na zabawie przedmiotami codziennego użytku, w prosty i zabawny sposób prezentuje zjawisko, jakim jest deszcz. “To fajna opowieść o tym, co w otaczającym nas, dosłownie na wyciągnięcie małej rączki, świecie, fascynuje najbardziej – szczególnie na samym początku naszego życia. Dla maluszków to także świetna zabawa, a dla rodziców kilkanaście minut wytchnienia i możliwość zanurzenia się w ten dziecięcy, niewinny i jeszcze nieodkryty świat. Najmłodszych i tych najmniejszych widzów zjednać sobie jest najtrudniej, a dziewczynom udało się to znakomicie” (Magdalena, mama Jeremiego).

13.08.2023 (Niedziela) – godz. 17:00 – Teatr pod Orzełkiem – “3x Królewna, 3xSmok”

Aktorzy opowiadają trzy historie o królewnach. Choć wszystkie bajki zaczynają się tak samo, to w zależności od charakteru królewny, Złośnicy, Beksy lub Roztropnej dalszy ciąg jest zupełnie inny. Dzieci utożsamiając się z bohaterkami bajki uczą się, że w różnych sytuacjach życia mogą zachować się dobrze lub źle, a najlepszym orężem w walce z bajkowym Smokiem jak i codziennymi strachami jest uśmiech i rozwaga, a nie płacz i złość. Różnorodne formy lalek: kukły, maski, lalka trikowa.

20.08.2023 (Niedziela) – godz. 17:00 – Teatr Łata i Teatr Gili – Gili “Polowanie na motyle”

Spektakl Teatru Łata i Teatru Gili Gil z Poznania, w reżyserii Igora Fijałkowski (aktora Teatru Animacji z Poznania, stypendysty w dziedzinie artystycznej). Łącząc bogate i różnorodne doświadczenia artystyczne aktorów zaprezentujemy spektakl na wysokim poziomie zarówno pod względem formy jak i treści. Artyści chcą w lekki i zabawny sposób, wcielając się w role ogrodowych krasnali, opowiedzieć dzieciom o szacunku do naturalnego środowiska i życia owadów. Jedną z form przekazu będą ogromne formy (lalki) owadów (pająk, motyle, gąsienica), które wzbogacą sferę wizualną przedstawienia, tak bardzo ważną dla młodego odbiorcy.

27.08.2023 (Niedziela) – godz. 17:00 – Teatr Uszyty – “Zupka z blaszanego kubka”

Dwoje piratów, Emma i Chudy Joe, trafiają na bezludną wyspę. Ich okręt zatonął wraz z całą załogą. Życie na wyspie nie jest łatwe, ale odnaleziona butelka z listem od kapitana daje im nadzieję na ratunek. Ze znalezionych przedmiotów i różnego rodzaju rekwizytów tworzą przedstawienie- morską wersję Czerwonego Kapturka, w której wilkiem jest Wilk Morski, a Kapturkiem- Czerwona Apaszka. Czy uda im się wydostać z wyspy? Jak zakończy się ich przygoda? A może pobyt na wyspie zmieni ich myślenie o dotychczasowym pirackim życiu pełnym awantur i grabieży?

 

Komentarze