To był dopiero „Leśny Zawrót Głowy”

W minioną sobotę, 21 października w Rusowie przygotowano imprezę pn. „Leśny Zawrót Głowy”.  Najpierw rodzinne podchody połączone z poszukiwaniem bursztynowego szlaku, a później pyszne jedzenie przygotowane z darów lasu.

– To impreza, którą przygotowaliśmy wspólnie z Nadleśnictwem Gościno i Gminnym Ośrodkiem Kultury po raz pierwszy, ale mam nadzieję, że nie po raz ostatni. Liczymy na to, że „Leśny Zawrót Głowy” będzie imprezą cykliczną – mówi Sylwia Kręglewska, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich z Rusowa, organizator.

Uczestnicy zabawy brali udział w rodzinnych podchodach z poszukiwaniem szlaku bursztynowego w zabytkowym parku podworskim w Rusowie. W zabawie liczył się czas wykonywania zadań (m.in. rozpoznawanie leśnej roślinności, tropów zwierząt) oraz trafność odpowiedzi na pytania związane z lasem, łowiectwem i historią Rusowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, ulotkę Lasów Państwowych oraz słodki upominek. Trzy pierwsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe np. atlas zwierząt i roślinności leśnej oraz vouchery do Empiku przygotowane i ufundowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Rusowo i Nadleśnictwo Gościno. Przy okazji zabawy, uczestnicy leśnej imprezy  poznali  legendy o Rusowie i Ustroniu Morskim związane ze szklakiem bursztynowym.  Po podchodach odbyła się prezentacja broni myśliwskiej przygotowana przez Studio Historyczne „Huzar”.  Ale to nie wszystko. Wszyscy uczestnicy mogli skosztować wyrobów z dziczyzny, słodkości na bazie miodów przygotowanych przez KGW z Rusowa. Zaprzyjaźniony pszczelarz z Rusowa prezentował budowę ula i wyroby z miodu. Przez cały czas zabawy chętni robili sobie zdjęcia w foto budce przygotowanej przez KGW Rusowo.

 

Komentarze