To już 45 lat klubu Pioniera

W piątek, 5 kwietnia o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu spotkają się kołobrzescy pionierzy ze Stowarzyszenia „Klub Pioniera Miasta Kołobrzegu”, ich rodziny i zaproszeni goście, by świętować tę imponującą rocznicę – 45 lat istnienia Klubu.

Sami pionierzy powołali go do życia w 1979  roku. Przyświecały im wówczas dwa główne cele. Przede wszystkim ocalenie pamięci o pierwszych polskich osadnikach, przed którymi historia postawiła niewyobrażalnie trudne zadanie – wskrzeszenie życia w zrujnowanym mieście, gdzie zniszczone było wszystko, co niezbędne do jego funkcjonowania. Po wtóre zjednoczenie, już wtedy – 34 lata po wojnie –  malejącej grupy pionierów i zachowanie silnego poczucia wspólnoty, wzajemnej życzliwości i współpracy, towarzyszącej im w pierwszych latach odbudowy.

Rok 2024 jest także pięknym jubileuszem powołanego przez Klub czterdzieści lat temu Chóru Pionier, który będzie obecny na piątkowym spotkaniu, a który już przygotowuje się do czerwcowego  uroczystego koncertu. Pionierzy serdecznie zapraszają kołobrzeżan do wspólnego świętowania.

Komentarze