Transfery z ekstraklasy i nie tylko

Kotwica Kołobrzeg kontynuuje ofensywę transferową przed kolejnym sezonem II ligi.

Dziś klub poinformował o zakontraktowaniu kolejnego gracza z dużym doświadczeniem w ekstraklasie. Urodzony w Szczecinie Jakub Żubrowski  swoją piłkarską karierę rozpoczynał w juniorach Korony Kielce. W latach 2012-2016 występował w Stali Mielec, z którą zaczynając od III ligi awansował najpierw do II ligi, a następnie do I ligi. W 2017 roku przeniósł się do Korony Kielce, gdzie pod wodzą trenera Macieja Bartoszka zadebiutował w Ekstraklasie. Tam, w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 101 meczów. Od 2020 roku wystąpił także w 45 meczach w Ekstraklasowym Zagłębiu Lubin. Doświadczony 31-letni pomocnik, w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał łącznie 146 meczów.

Z Kotwicą związał się również kolejny gracz z regionu, który ma doświadczenie w wyższych ligach. Aron Stasiak, napastnik i skrzydłowy Pogoni Szczecin na zasadzie wypożyczenia dołączył do Kotwicy Kołobrzeg. Zawodnik również ma za sobą debiut w ekstraklasie. Występował również w Wigrach Suwałki i Górniku Łęczna, a ostatni sezon spędził w drugoligowej Olimpii Elbląg.

W Kołobrzegu występował będzie również Tafara Alexander Madembo urodził się w 2003 roku w Warszawie. Młodzieżowy zawodnik ma także obywatelstwo Zimbabwe. Swoje pierwsze kroki stawiał w Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej, ale jeszcze jako dziecko przeniósł się do FC Barcelona Escola Varsovia. W 2020 roku podpisał profesjonalny kontrakt w Wiśle Kraków, gdzie występował na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów w zespole U-18. Tafara Madembo to wszechstronny zawodnik, którego pozycja na boisku nie ogranicza się do jednego miejsca.

Może grać na boku obrony, wahadle czy skrzydle. W poprzednim sezonie przebywał na wypożyczeniu w III-ligowym zespole Orlęta Radzyń Podlaski, w którym rozegrał 22 spotkania. Z Kotwicą  związał się 2-letnim kontraktem na zasadzie transferu definitywnego.

Komentarze