Trener zatrzymany za nieobyczajne zachowanie wobec dziecka!

Trener i właściciel  popularnej w mieście szkoły karate został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania do poddania się innej czynności seksualnej osoby poniżej 15 roku życia. Szefowa Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu Iwona Pluta potwierdza nam zarzuty i zatrzymanie. Waldemar D. najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Jak usłyszeliśmy od niej, zdarzenie dotyczy jednej dziewczynki. – To bardzo delikatna sprawa, dlatego na tym etapie postępowania nie będziemy mówić o szczegółach. Mogę poinformować, że materiał dowodowy zebrany w tej sprawie był na tyle wystarczający, aby mężczyźnie przedstawić zarzuty z zakresu przestępstw popełnionych na tle seksualnym, na osobie poniżej 15 roku życia – informuje Iwona Pluta, szefowa kołobrzeskiej prokuratury.

Apeluję jednak do osób, szczególnie do rodziców, których dzieci uczęszczają, bądź uczęszczały do tej szkoły, a posiadają istotne informacje w sprawie o zgłaszanie się do kołobrzeskiej policji – zwraca się z apelem szefowa prokuratury.

Jak udało się ustalić Gazecie Kołobrzeskiej do niewłaściwego zachowania trenera miało dojść m.in. podczas obozu sportowego.  Dziewczynka o zdarzeniu poinformowała rodziców, a ci sprawę zgłosili prokuraturze. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że podobne zdarzenie miało miejsce w ubiegłym  i dotyczyło innej dziewczynki. Tamta sprawa jednak nie zakończyła się skierowaniem sprawy do odpowiednich służb.

Co grozi zatrzymanemu trenerowi? Zgodnie z art. 199 &1 Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Komentarze