Troje “na podwójnym gazie” w jeden poranek

Tylko w jeden poranek patrole ruchu drogowego zatrzymały troje kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Dodatkowo jeden z nich miał już zatrzymane prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości. Na szczęście brak wyobraźni zatrzymanych nie doprowadził do tragedii,  ale teraz czekają na nich surowe konsekwencje.
Kołobrzescy policjanci „drogówki” pełniąc w poniedziałek nadzór nad ruchem zatrzymali aż trzy osoby, które prowadziły samochód po alkoholu. Funkcjonariusze przeprowadzając kontrole trzeźwości otrzymali trzy pozytywne wyniki, wskazujące na to, że poddani badaniu kierowcy spożywali wcześniej alkohol. Pierwsza 43-letnia kobieta „wydmuchała” 0,2 promila, kolejnymi byli mężczyźni w wieku 52 lat oraz 36 lat, którzy mieli we krwi po około 1 promilu. Dodatkowo, młodszy z mężczyzn, jak ustalili policjanci nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ już wcześniej zostały zatrzymane w związku z jazdą po alkoholu.
Każdego z zatrzymanych czekają surowe konsekwencje prawne związane z karą grzywny, ograniczeniem wolności lub więzieniem nawet do 2 lat.

Komentarze