Troton przekazał 100 tysięcy złotych na pomoc Ukrainie

Firma Troton z Ząbrowa wsparła lokalne organizacje, a także przekazała pomoc medyczną Ukrainie na łączną kwotę 100 tysięcy złotych.

Pomoc od firmy została podzielona na trzy etapy.  Prezes Troton Sp. z o.o. Jan Wołejszo w imieniu firmy przekazał czek wart 30 tysięcy złotych burmistrzowi Gminy Gościno Marianowi Sieradzkiemu. Środki pieniężne zostały przeznaczone na zakup jedzenia, chemii, odzieży i innych potrzebnych rzeczy dla Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w gminie, w której działa przedsiębiorstwo. Następnie firma wsparła  kolejne dwie organizacje w Kołobrzegu.  PCK  otrzymał  cztery defibrylatory oraz dwie profesjonalne apteczki warte 20 tysięcy złotych. Po świętach wielkanocnych dary te zostaną przekazane do wyposażenia karetki we Lwowie, szpitali w Użhorodzie i Żytomierzu oraz na poligon w Iwano Frankowsku. Grupa PomagaMy otrzymała natomiast jedzenie i kosmetyki warte 50 tysięcy złotych, które trafią do osób uciekających z Ukrainy, które trafiły do Kołobrzegu.
Firma zatrudnia również Ukraińców, wypłaca im zapomogę na start i opłaca mieszkanie, aby pomóc w adaptacji w nowym miejscu. Oprócz tego, Troton Sp. z o.o. przekazał również środki finansowe dla organizacji transportu Ukraińców z granicy polsko-ukraińskiej. Zarząd i Pracownicy Troton Sp. z o.o. głęboko solidaryzują się z Ukrainą poprzez aktywną pomoc dla uchodźców i obszarów objętych działaniami wojennymi, sprzeciwiając się inwazji rosyjskiej w niepodległej Ukrainie.

 

Komentarze