Trwa budowa łącznika z S6. Kiedy powstanie wiadukt przy Budzistowie?

Trwa pierwszy etap budowy brakującego odcinka drogi krajowej nr 11, czyli łącznika kołobrzeskiej obwodnicy z drogą S6. Chodzi o inwestycję wartą ponad 56 milionów złotych przy zjeździe z ekspresowej “szóstki”, w sąsiedztwie powstającej galerii handlowej.

Wyczekiwana przez kierowców inwestycja, to liczący 1500 metrów odcinek od ronda Jerzego Patana do węzła Kołobrzeg Wschód. Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy, że prowadzone są roboty przy istniejących sieciach gazowych i wodociągowych. – Obecnie prowadzone są przebudowy kolizji. Trzeba te sieci, które kolidują z realizacją robót drogowych usunąć tak, aby można było prowadzić dalsze prace – zaznacza Grzeszczuk.

Po zakończeniu usuwania kolizji sieciowych wykonawca przystąpi do budowy wiaduktu nad ulicą Bolesława Chrobrego, czyli wjazdem do Budzistowa. Stanie się to najprawdopodobniej w grudniu. Obecne roboty nie powodują żadnych utrudnień w ruchu. Te wystąpią dopiero w przyszłym roku w momencie przyłączania nowej infrastruktury do już istniejących elementów drogowych.

Projekt zakłada budowę drogi o dwóch pasach ruchu w obu kierunkach. Na odcinku ponad 730 metrów przewidziano ekrany akustyczne. W projekcie przewidziano również wykonanie nasadzeń zieleni na skarpie i przy podstawie nasypu. Powstanie także nowa droga rowerowa. Całość ma być gotowa wiosną 2024 roku.

POP

 

Komentarze