W ruch poszły szufle – mecz Kotwicy jednak się odbędzie? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka trwają prace związane z odśnieżaniem murawy.

To jeden z głośniejszych tematów ostatnich dni. Przypomnijmy, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wskazywał, że z uwagi na warunki atmosferyczne należy przełożyć niedzielne spotkanie Kotwicy z Lechem II. Z taką propozycją nie chciał zgodzić się klub i przez ostatnie kilkadziesiąt godzin trwała “wymiana uprzejmości” pomiędzy obiema instytucjami.

Dziś na miejscu pojawili się pracownicy MOSiR-u wspierani przez Zieleń Miejską. Miejskie jednostki zabrały się za odśnieżanie, by Kotwica mogła w niedzielę jednak zagrać. Na płycie boiska pracują również przedstawiciele klubu. Kilkadziesiąt osób złapało więc za szufle i odgarnia śnieg. – Ten śnieg można zebrać tylko wyłącznie ręcznie, bo tutaj ciężki sprzęt by to boisko zniszczył – zaznaczał Jacek Banasiak, dyrektor MOSiR-ru. Co w przypadku, gdy nadejdą kolejne opady?  – Spróbujemy przygotować taką ekipę, by odpowiednio zareagować – zapewnia dyrektor Banasiak.

Mecz Kotwica – Lech II zaplanowano na niedzielę, na godzinę 17.30. Przypomnijmy, że fani Biało-Niebieskich będą mogli obejrzeć to spotkanie za darmo.

 

 

Komentarze