Trwa zbiórka na rehabilitację Kacpra z Ustronia Morskiego

Mieszkańcy Ustronia Morskiego zorganizowali koncert charytatywny, z którego dochód w całości przekazany został na turnus rehabilitacyjny 21-letniego Kacpra, który cudem wyszedł z potwornego drogowego wypadku.  W tym samym wypadku zginął jego ojciec, a 14-letnia siostra odniosła poważne obrażenia.

Do tragedii doszło w październiku ubiegłego roku, niedaleko Zielonej Góry. 21-letni Kacper, z 14-letnią Anastazją i ojcem jechali odebrać auto. Niestety, w drodze doszło do potwornego wypadku drogowego. Prowadzone przez 21-letniego Kacpra auto zderzyło się z tirem. Jego ojciec Robert zginął na miejscu, natomiast Kacper  z siostrą trafili do szpitala. Stan chłopaka od samego początku był bardzo ciężki. Kacper przez kilka dni był w śpiączce. Poważne obrażenia odniosła również Anastazja, która do tej pory jest pod opieką specjalistów. – Kacper doznał wstrząsu krwotocznego, złamania żeber, złamania przedramion, ostrej niewydolności oddechowej, obrzęku mózgu w wielu innych. To jest cud, że żyje, ale wymaga teraz  bardzo kosztownej rehabilitacji – apeluje o pomoc na stronie Pomagam pl siostra chłopaka.

Zaraz po wypadku rodzinę z Ustronia Morskiego pomocą otoczyli mieszkańcy. Dorota Gałęzowska, społeczniczka, szefowa Klubu Seniorów „Róża Wiatrów” i Klubu Senior + zorganizowała pieniężną zbiórkę na rzecz rodziny. Ze zbiórki udało się zebrać 2,7 tys. zł. Kilka dni temu na rzecz Kacpra i jego siostry Anastazji zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury koncert charytatywny. Na scenie wystąpiła Magdalena Rzemek-Urbanowicz, laureatka Szansy na Sukces i jej muzyczni goście. Aby wziąć udział w koncercie należało wykupić cegiełkę wartości 20 zł. Na terenie GOKU-u działała również kawiarenka, w której można było kupić domowe ciasta, upieczone przez miejscowe gospodynie. Łącznie z koncertu charytatywnego i kawiarenki udało się zebrać 4,4 tys. zł. – Koszt turnusu rehabilitacyjnego dla Kacpra to wydatek około ośmiu tysięcy złotych. Nam do pełnej kwoty brakuje jeszcze 800 złotych i tę brakującą kwotę będziemy chcieli jeszcze uzbierać – informuje Dorota Gałęzowska.

Na stronie Pomagam pl utworzona została zbiórka na leczenie Kacpra. Do tej pory udało sie zebrać ponad 55 tys. zł na rehabilitację, docelowa kwota to 150 tys. zł. Osoby, które chciałyby wesprzeć leczenie Kacpra mogą wpłacać złotówki poprzez stronę: https://pomagam.pl/pomockacper.

Fot. GOK i archiwum prywatne

 

 

Komentarze