Trzy firmy chcą wyremontować targowisko

Trzy oferty wpłynęły w ogłoszonym przez Zieleń Miejską przetargu na remont kołobrzeskiego targowiska przy ulicy Trzebiatowskiej.

O tej inwestycji na poważnie zaczęło się mówić już w 2017 roku, ale za każdym razem na przeszkodzie stają finanse. Po tym, jak miasto “odchudziło” pierwotny projekt plany remontowe przewidują budowę nowej wiaty handlowej, a także budynku socjalno-biurowego. Wykonawca będzie musiał przeprowadzić też  rozbiórkę toalety i 10 budynków handlowo-usługowych. Oczywiście projekt zakłada także nową nawierzchnię, ogrodzenie i oświetlenie. Nie przewiduje natomiast nowych pawilonów handlowych. Ich budowa będzie leżała już po stronie przyszłych najemców.

Ile może kosztować cała inwestycja? Najtańsza oferta wynosi 8,3 mln zł. Kolejny oferent wycenił swoje usługi na 9,25 mln zł, a najdroższa oferta przekracza 1o mln zł. Obecnie miejska spółka analizuje przedstawione oferty.  Pierwotne założenia przewidywały, że inwestycja zamknie się w kwocie około 6,3 mln zł. Według planów wykonawca miałby zrealizować całą inwestycję w pół roku. W tym czasie handel ma być prowadzony na terenie należącym do Zieleni Miejskiej przy ul. VI Dywizji Piechoty.

Komentarze