Ubezpieczenie na wakacje w Kołobrzegu. Jakie polisy wykupić?

Wakacje w Kołobrzegu to zdecydowanie dobry pomysł, jednak – jak przy każdym dłuższym wyjeździe – warto zadbać o bezpieczeństwo podczas pobytu nad morzem. Jednym z elementów ochrony powinny być odpowiednio dobrane ubezpieczenia, które opisujemy poniżej.

Assistance komunikacyjne

Zacznijmy od ubezpieczeń przeznaczonych dla osób zmotoryzowanych, bo właśnie własnymi samochodami najczęściej turyści przyjeżdżają do portowego miasta. Polisą skrojoną na miarę potrzeb podróżnych jest komunikacyjne assistance, które warto rozważyć szczególnie na dłuższych trasach. Jego specyfika polega bowiem na zapewnieniu pomocy kierowcy, gdy ten w trakcie jazdy napotka na różnego rodzaju problemy w rodzaju awarii, uszkodzenia, braku paliwa, zgubienia kluczyków czy przebicia opony. W takich sytuacjach obowiązkowe ubezpieczenie OC Skody, Fiata, Opla, Mercedesa i każdego innego auta zdaje się na nic, podczas gdy realne wsparcie gwarantuje właśnie assistance komunikacyjne.

Sprawdź ważność OC dla auta

Pozostańmy jeszcze przez chwilę przy ubezpieczeniach komunikacyjnych i przypomnimy o wspomnianym przed chwilą obowiązkowym OC. Polisa od odpowiedzialności cywilnej musi być ważna przez cały czas – nawet jeden dzień przerwy w jej ciągłości może oznaczać wysoką karę finansową. Dlatego zanim wyruszysz do Kołobrzegu na wakacje, upewnij się, że Twoje ubezpieczenie jest ważne i nie wygaśnie w trakcie pobytu nad morzem. Marnowanie czasu na poszukiwanie najlepszych ofert OC podczas urlopu to prawdopodobnie ostatnie, na co masz ochotę. Więcej informacji na temat obowiązkowej polisy znajdziesz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/.

Koszty leczenia

Przejdźmy zatem do polis indywidualnych działających w życiu codziennym, poza obszarem ruchu pojazdów mechanicznych. Jednym z podstawowych produktów, w które warto się zaopatrzyć na wyjazd nad morze, jest ubezpieczenie kosztów leczenia i ewentualne rehabilitacji. To ważne z uwagi na obowiązujące w Polsce limity i duże kolejki do specjalistów. Dlatego warto wykupić polisę o sumie gwarantującej profesjonalną, szybką i komfortową opiekę w razie urazu czy choroby, a następnie pozwalającej na sfinansowanie wydatków na powrót do zdrowia, np. zabiegów u fizjoterapeutów czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, który nie jest finansowany z NFZ.

NNW indywidualne i komunikacyjne

Jak wiadomo, wypadki mogą się zdarzyć w każdej chwili, jednak ich ryzyko jest szczególnie wysokie podczas wakacji. Jazda na rowerze, kąpiele w morzu albo basenie, pływanie kajakiem i uprawianie innych aktywności jest obarczone pewnym prawdopodobieństwem urazów, które mogą mieć daleko idące konsekwencje zdrowotne. Nie zamierzamy nikogo straszyć, ale co rusz można usłyszeć tragiczne historie z wakacji zakończone kalectwem albo jeszcze gorszym scenariuszem. Na taki wypadek warto wykupić ubezpieczenie NNW, które zapewnia odszkodowanie w razie utraty zdrowia lub śmierci. Osobno warto dobrać NNW dla kierowców, które działa tak samo, tylko że w ruchu drogowym i obejmuje także pasażerów.

OC w życie w prywatnym

OC komunikacyjne, które możesz kupić na raty (więcej na ten temat na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/oc-raty-procenty-o-wielkim-znaczeniu/), jest siłą rzeczy bardzo popularnym ubezpieczeniem, tymczasem ta polisa może obowiązywać również w życiu prywatnym. Dzięki niej wyrządzone przez ubezpieczonego szkody w mieniu innych osób, jak np. zbicie szyby w czyimś aucie czy zniszczenie sprzętu sportowego podczas gry, mogą zostać pokryte właśnie z ubezpieczenia.

– Artykuł sponsorowany

Komentarze