Ucieczka nic nie dała: 27-latek trafił za kraty

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego postanowili skontrolować kierowcę jadącego Volkswagenem. Okazało się, że do zatrzymania mężczyzny konieczny był pościg ulicami miasta.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór. Funkcjonariusze użyli świateł błyskowych oraz sygnałów świetnych podczas zatrzymania, jednak kierujący pojazdem nie reagował i po chwili gwałtownie przyspieszył. Nie stosując się do znaków drogowych jechał z dużą prędkością w stronę dworca PKP w Kołobrzegu, gdzie nie mogąc zgubić policyjnego radiowozu nagle zatrzymał pojazd i wybiegł z niego podejmując pieszą ucieczkę. Policjanci niezwłocznie udali się za mężczyzną i już po chwili go obezwładnili i przewieźli na komendę.
Po sprawdzeniu ustalono, że 27-letni kierujący posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę roku pozbawienia wolności. Zatrzymany odpowie teraz za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze