Uczniowie z Niemiec odwiedzili Kołobrzeg w ramach Art Camp

Już po raz ósmy ZS Nr 1 im. H. Sienkiewicza zorganizował warsztaty artystyczne Art Camp, w którym uczniowie szkoły rozwijają swoje pasje wspólnie z młodzieżą uczącą się  w Jugendkunstschule Pankow w Berlinie.

Grupa z Niemiec wizytowała Kołobrzeg w dniach 25 września – 1 października. Podczas tegorocznego spotkania uczestnicy mieli możliwość rozwijania swoich pasji artystycznych pod okiem profesjonalnych instruktorów tworząc obraz, który ozdobił jedną ze ścian szkoły oraz makietę kołobrzeskiego rynku z 1939 roku, która jest elementem projektu Kołobrzeg 3D, realizowanego w “Sienkiewiczu” pod okiem Jacka Kawałka. Obie prace można podziwiać w ZS Nr 1.

Oprócz pracy podczas warsztatów, gospodarze i goście z Niemiec mieli okazję rozwijać swoje artystyczne pasje, zwiedzić miasto, poznać jego historię, sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz nawiązać kontakty z rówieśnikami. Stałym elementem spotkań młodzieży jest spotkanie z lokalnym artystą. W tym roku Dariusz Jakubowski opowiedział uczestnikom o historii kołobrzeskich Marianów.

Pomysł wspólnych warsztatów artystycznych dla młodzieży narodził się w roku 2014, podczas obchodów 20-lecia współpracy miast partnerskich. Wówczas uczniowie kołobrzeskiego „Sienkiewicza” zaproszeni zostali po raz pierwszy do udziału w warsztatach artystycznych organizowanych w Berlinie. Od tego czasu impreza ta odbywa się co roku naprzemiennie w Kołobrzegu i Berlinie. Wyjątkiem był rok 2020, w którym ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 nie udało się zorganizować spotkania.

Koordynatorami projektu są nauczyciele ZS Nr 1 Justyna Dziędziura i Jacek Kawałek a wsparcia finansowego na realizację warsztatów artystycznych udzieliło Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania, Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu oraz Rada Rodziców.

 

Komentarze