Ukradli z pola ciągnik, ale to nie wszystko

Kryminalni z Kołobrzegu zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież ciągnika rolniczego wartości 10 tysięcy złotych. W czasie zatrzymania i przeszukania jednego ze sprawców ujawnili przy nim narkotyki. Wytężona praca funkcjonariuszy doprowadziła do odnalezienia i przekazania pojazdu pokrzywdzonemu.
Do kołobrzeskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, który oznajmił, że z pobliskiego pola, skradziono jego ciągnik rolniczy. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie po maszynie został jedynie ślad na ziemi. Policjanci wydziału kryminalnego podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży oraz odnalezienia pojazdu. Wytężona praca przyniosła zamierzone efekty. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzany o przestępstwo mężczyzn, a przy jednym z nich znaleźli 4 gramy narkotyków w postaci amfetaminy. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów dotyczących kradzieży oraz jednemu ze sprawców zarzutu dotyczącego posiadania narkotyków.
O ich losie zadecyduje sąd, mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec obu zastosowano policyjny dozór. Odzyskany ciągnik rolniczy został przekazany pokrzywdzonemu i już wrócił do pracy na gospodarstwie.

Komentarze