Ukrywali się przed odsiadką, ale wpadli

Od początku roku kołobrzescy policjanci doprowadzili do zatrzymania 13 osób poszukiwanych listami gończymi. Rekordzista ukrywał się przed zatrzymaniem na ponad 4 lata.
Policjanci codziennie odbierają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których wszczynają poszukiwania za osobami, które złamały prawo. Wówczas funkcjonariusze ustalają miejsce ich przebywania i doprowadzają do ich zatrzymania. Zdarza się, że przestępcy przez długi czas ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości, aby uniknąć kary i pozostać jak najdłużej na wolności.
Od początku tego roku, czyli w okresie ostatnich trzech miesięcy kołobrzescy policjanci zatrzymali już 13 osób poszukiwanych, za którymi wydane były listy gończe. To zasługa m.in. policjantów pionu kryminalnego, funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz policjantów z posterunków policji w powiecie.
Wśród zatrzymanych był 31-latek, za którym sąd wydał list gończy w związku z rozbojem. Mężczyzna trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 4 lata.

Komentarze