Ukrywali się przed odsiadką… do czasu

Jednym z zadań policjantów, szczególnie pionu kryminalnego, jest poszukiwanie i zatrzymywanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko wczorajszego dnia kołobrzescy funkcjonariusze zatrzymali aż 5 osób, które do tej pory skutecznie unikały odbycia prawomocnie zasądzonych wyroków.
Pierwszym zatrzymanym był 41-letni kołobrzeżanin, który dopuścił się przestępstw przeciwko mieniu i został skazany na 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Za podobne przestępstwa nakazem doprowadzenia poszukiwano kolejnego zatrzymanego, który otrzymał karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Trzeci poszukiwany usłyszał wyrok roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został skazany za uszkodzenie ciała i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu innej osoby. Nakaz doprowadzenia do aresztu celem odbycia kary zastępczej wydano także za 68-letnim mieszkańcem powiatu kołobrzeskiego, który nie uiścił kary grzywny. Zatrzymany spędzi 25 dni w areszcie.
Ostatni to 60-letni mieszkaniec Ustronia Morskiego, którego zatrzymali policjanci z tamtejszego posterunku. Mężczyznę poszukiwano w związku z ustaleniem jego miejsca pobytu do celów procesowych.

Komentarze