Ustronie Morskie otrzyma miliony za szczepienia

Dzięki temu, że mieszkańcy gminy Ustronie Morskie licznie skorzystali ze szczepień przeciw COVID-19, miejscowy samorząd otrzyma miliony złotych. Chodzi o łączną kwotę 2,1 mln zł. – Środki wykorzystamy na działania przeciwko  COViD-19. O szczegółach będziemy Państwa informować w kolejnych tygodniach. Apeluję do pozostałych osób, które jeszcze się nie zaszczepiły, aby nie zwlekały i zadbały o swoje zdrowie – mówi wójt Bernadeta Borkowska.

Gmina Ustronie Morskie z wynikiem blisko 70% została laureatem w trzech rządowych konkursach organizowanych w ramach Narodowego Programu Szczepień. W celu promocji szczepień przeciw COVID-19 zostały przygotowane dwa konkursy dla wszystkich gmin: Gmina na Medal #SzczepimySię oraz Najbardziej Odporna Gmina. „Rosnąca Odporność to trzeci konkurs premiujący te gminy, które pomiędzy 1 sierpnia a 31 października br. osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców przeciw Covid -19.

Pierwszy konkurs to Gmina na Medal #SzczepimySię. Nagrody zostały przyznane gminom w Polsce, w których poziom wyszczepienia mieszkańców osiągnął minimum 67%. W sumie to 6 gmin, które wygrały po 100 tys. zł. Według oficjalnych danych najwyższe poziomy zaszczepienia w Polsce osiągnęło w takich miejscowościach, jak: Podkowa Leśna, Wronki, Ustronie Morskie, Raszyn.

W drugim konkursie pod nazwą Najbardziej Odporna Gmina stworzono 3 kategorie ze względu na liczbę mieszkańców gmin oraz 1 kategorię ogólnopolską dla wszystkich gmin w ramach rywalizacji o miano Najbardziej Odpornej Gminy w Polsce. Gmina Ustronie Morskie otrzyma milion złotych w  „Kategorii: małe gminy”: czyli gminy do 30 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców w każdym z byłych 49 województw.

Milion złotych Gmina Ustronie Morskie otrzyma także za pierwsze miejsce w powiecie kołobrzeskim wśród gmin, które pomiędzy 1 sierpnia a 31 października br. osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców przeciw Covid -19.

Komentarze