Uszkadzał auta-został zatrzymany

Kołobrzescy funkcjonariusze zatrzymali sprawcę uszkodzeń mienia. Mężczyzna pod osłoną nocy niszczył zaparkowane pojazdy. Szkody jakie wyrządził wyceniono na kwotę ponad 7 tysięcy złotych. 30-latek usłyszał już zarzuty, za które grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
W nocy z soboty na niedzielę dyżurny kołobrzeskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące wandala na jednym z miejskich parkingów. Zgłaszający twierdził, że mężczyzna bez powodu uszkadza zaparkowane samochody. Policjanci  udali się w to miejsce, jednak nie zauważyli nikogo opisywanego przez świadka. Podczas penetracji terenu, na pobliskim parkingu ujawnili mężczyznę, który dokonywał uszkodzeń w pojazdach. Jego celem padło osiem aut,  a uszkodzenia jakich dokonał m.in. przez wyrywanie lusterek lub zarysowanie karoserii wyceniono na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.
Mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, gdzie zdążył wytrzeźwieć. Przesłuchiwany nazajutrz przyznał się do aktów wandalizmu, za co już usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. O losie 30-latka zadecyduje sąd.

Komentarze