Utrudnienia w sezonie. Sprawdź, jakie inwestycje drogowe zaplanowano na lato

Trwają przygotowania do sezonu letniego w Kołobrzegu. Podczas spotkania służb mundurowych i jednostek podległych samorządowi omawiano nie tylko kwestie bezpieczeństwa, ale też sytuacji na drogach.

Jakich utrudnień powinni spodziewać się kołobrzeżanie i przybywający do miasta turyści? Na szczęście w tym roku remonty nie będą prowadzone latem na głównych miejskich drogach. – Unikamy inwestycji drogowych w terminach sezonu letniego – poinformował naczelnik wydziału inwestycji Janusz Strucki. Na drogach zarządzanych przez Urząd Miasta prowadzone będą jedynie drobne prace, jak przebudowa ulicy Jaśminowej.

Dwie duże inwestycje latem planuje natomiast Zarząd Dróg Powiatowych. Wszystko z uwagi na goniące terminy. Aby rozliczyć w terminie otrzymane dofinansowania, powiat musi do końca października zakończyć prace przy przebudowie ulicy Wschodniej, a także budowie ciągu pieszo-rowerowego na Grzybowskiej. Roboty powinny rozpocząć się na przełomie czerwca i lipca. Jak zapewnia jednak Magdalena Dąbrówka, dyrektor ZDP, prace będą prowadzone połówkowo, bez konieczności zamykania ulic. Pomimo tego w czasie sezonu trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Prace już trwają natomiast na ulicy Krzywoustego. Wszystko w związku z budową dojazdu do przyszłej galerii handlowej. Kierowcy jadący od strony węzła Kołobrzeg-Wschód oraz od Dygowa czy Białogardu powinni liczyć się z utrudnieniami w związku z budową ronda na wysokości Janisk. W związku z tym rozebrana została część drogi wojewódzkiej nr 163.

Komentarze