Uważaj na tego sms-a! To oszuści

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi sms-ami od nadawcy „Kwarantanna”. To oszustwo mające na celu wyłudzenie danych osobowych. Po kliknięciu w link możemy trafić na stronę, za pomocą której oszuści wykradną nasze wrażliwe dane. Wiadomości pojawiają się pod prawdziwymi sms-ami, co uwiarygodnia działalność oszustów. Natomiast w treści są umieszczone przez oszustów odnośniki do stron, które zawierają złośliwe aplikacje czy programy.

Fałszywe wiadomości dostały osoby z całego kraju, SMSy mogły dotrzeć nawet do kilku tysięcy osób. Nie ominęło to także mieszkańców Kołobrzegu i okolic. – Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron – czytamy w komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Kołobrzegu.

Przypominamy, że po skierowaniu na kwarantannę osoba dostaje sms o następującej treści: “Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play”.

 

.

Komentarze