Uzależnienie – gdzie szukać pomocy?

Nasi Czytelnicy mogą skorzystać z bezpłatnych porad. „Gazeta Kołobrzeska” prowadzi cykl dyżurów ze specjalistami, którzy postarają się pomóc osobom uzależnionym i współuzależnionym.

Trzeci, listopadowy dyżur odbędzie się z Adamem Syldatkiem – Przewodniczącym Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu, wiceprzewodniczącym Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, a także kuratorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu. Specjalista odpowie na pytania Czytelników dotyczące postępowania przed Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a w szczególności o tym, jak wygląda procedura po złożeniu wniosku o zobowiązanie do leczenia odwykowego i kto może złożyć taki wniosek. O procedurze Niebieskiej Karty i o tym, czy warto zgłaszać sytuacje występowania przemocy, a jeśli tak to gdzie.

Jeżeli potrzebujesz zatem wsparcia i pomocy – ZADZWOŃ WE WTOREK, 15 LISTOPADA w godz. 11.30-12.30 pod numer: 609 691 153. Jest również możliwość wysyłania do nas maili z pytaniami na: gazetakolobrzeska@hot.pldo 14 listopada (poniedziałek). Na wszystkie pytania odpowie nasz specjalista, a szczegółowe odpowiedzi zamieścimy w wydaniu „Gazety Kołobrzeskiej” z 18 listopada. Pytania będą anonimowe.

 

Materiał sfinansowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Miasto Kołobrzeg.

 

Komentarze