Uzależnienie i współuzależnienie – gdzie szukać pomocy? Zadzwoń podczas dyżuru i uzyskaj wsparcie specjalisty!

Nasi Czytelnicy mogą skorzystać z bezpłatnych porad. „Gazeta Kołobrzeska” prowadzi cykl dyżurów ze specjalistami, którzy postarają się pomóc osobom uzależnionym i współuzależnionym.

Drugi dyżur  odbędzie się z podkom. Robertem Piecykiem – policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, członkiem Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Ekspert będzie odpowiadał na pytania dotyczące postępowania przed komisją ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, dotyczące zakłócania porządku publicznego w związku ze sprzedażą i spożywaniem alkoholu, ale również związane z reagowaniem na przemoc. Kiedy reagować na przemoc? W jakich sytuacjach należy zadzwonić na policję i czy można anonimowo zgłosić przemoc? W jakich sytuacjach policja zakłada Niebieską Kartę i co dzieje się po założeniu karty?

Jeżeli zatem potrzebujesz wsparcia i pomocy – zadzwoń we wtorek, 18 października w godz. 12.00-13.00 pod numer: 609 691 153. Macie możliwość wysyłania również do nas maili z pytaniami na: gazetakolobrzeska@hot.pl do 17 października (poniedziałek) Na wszystkie pytania odpowie podczas dyżuru nasz specjalista, a szczegółowe odpowiedzi zamieścimy w wydaniu „Gazety Kołobrzeskiej” z 21 października. Pytania będą anonimowe.

 

Materiał sfinansowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Miasto Kołobrzeg.

Komentarze