W parkach i nad morzem rozpocznie się deratyzacja

Od 19 marca do końca miesiąca zostanie przeprowadzona deratyzacja w miejskich parkach. Jest ona obowiązkowo przeprowadzana dwa razy w roku – w okresie jesiennym i wiosną.

W przypadku terenów użyteczności publicznej (np. parki i skwery) obowiązek ten spoczywa Urzędzie Miasta. Preparat oraz tabliczki informacyjne zostaną umieszczone na terenie Parku im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, na terenie Skweru im. kdmr Stanisława Mieszkowskiego, Parku im. Stefana Żeromskiego oraz w pasie technicznym ul. Sułkowskiego wraz z przylegającym do drogi fragmentem Parku im. Aleksandra Fredry oraz w okolicach Bulwaru Szymańskiego, molo i wydmach.

Urzędnicy apelują do wszystkich właścicieli czworonogów, aby  uważali na swoje zwierzęta domowe podczas spacerów. Należy wyprowadzać pod kontrolą, bezwzględnie na smyczy. Preparaty gryzoniobójcze mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla zwierząt domowych. Jeśli spożycie trutki nastąpiło na naszych oczach, w ciągu ostatnich maksymalnie 2-4 godzin należy udać się do lekarza weterynarii. Pamiętajmy też, że preparatów gryzoniobójczych nie należy dotykać.

Fot. Karol Skiba

Komentarze