W przyszłym roku miasto planuje wydać 58 milionów na inwestycje [WIDEO]

Znamy już projekt budżetu miasta na 2022 rok. Prezydent Anna Mieczkowska wraz ze skarbnikiem miasta Jolantą Włodarek przedstawiły założenia budżetowe, które złożyły do Rady Miasta.

Jak podkreślała prezydent, planowanie w dobie epidemii, rosnących cen i inflacji nie jest łatwym zadaniem. Pomimo tego, w budżecie nie zabraknie inwestycji. – 58 milionów przeznaczamy na inwestycje, z czego aż 30 procent to są inwestycje na nasze drogi – wyliczała Anna Mieczkowska. W przyszłym roku zrealizowana ma zostać ulica Zdrojowa i Kasprowicza, a także Armii Krajowej, Wybickiego i Brukselska. Poza drogami inwestycje obejmą m. in. trzeci etap promenady, rozbudowę żłobka czy rozpoczęcie budowy mieszkań na wynajem na osiedlu Witkowice.

Jak wygląda budżet w liczbach? Dochody zaplanowane zostały na 290 milionów złotych, a wydatki na 315 mln zł. Planowany deficyt to 25 mln zł. Jak zaznaczają urzędnicy, deficyt będzie się jednak zmniejszał.  Wpłyną na to otrzymane dotacje, na przebudowę trzeciego etapu promenady, czy na ulicę Zdrojową, które już zostały przyznane, ale na koncie miasta znajdą się dopiero w przyszłym roku.  Rok 2022 zdaniem skarbnika miasta powinien zakończyć się wynikiem dodatnim.

WIĘCEJ O ZAŁOŻENIACH BUDŻETOWYCH W MATERIALE WIDEO

Projekt budżetu został złożony do Rady Miasta oraz przesłany do zaopiniowania przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Teraz dokumentem zajmą się radni na poszczególnych komisjach, a sesja budżetowa RM zaplanowana jest na 1 grudnia 2022 r.

Komentarze