W przyszłym roku nowa sala gimnastyczna dla SP 5

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu doczeka się w pełni wyposażonej sali gimnastycznej uwzględniającej potrzeby uczniów z niepełnosprawnością.

Łączny koszt tej inwestycji to 4,8 mln zł. Za te pieniądze powstanie hala o powierzchni blisko 700 metrów kwadratowych (wraz z szatniami i pomieszczeniami gospodarczymi). Dziś miasto otrzymało dofinansowanie ze środków PFRON, będących w dyspozycji Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, więc budowa nie obciąży w całości budżetu miasta. – Dziś podpisujemy umowę na dofinansowanie bardzo ważnej inwestycji, która zapewni dzieciom i młodzieży dostęp do odpowiednio wyposażonej infrastruktury. To też inwestycja w zdrowie naszych młodych mieszkańców. Sala będzie dostosowana do potrzeb uczniów z niepełnosprawnością. Odbywać się w niej będą zajęcia rehabilitacyjne – mówi Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

Przypomnijmy także, że budowa będzie tańsza, niż początkowo planowano. Według pierwotnych założeń sala miała kosztować nawet 8 milionów złotych. Całość ma być gotowa do końca sierpnia 2022 roku, by od września, już w nowym roku szkolnym 2022/2023 uczniowie mogli cieszyć się nowoczesnym obiektem.

Komentarze