W sobotę ważny mecz siatkarek. Wszyscy na Mazowiecką!

W sobotę  o godz. 14.00 siatkarki kołobrzeskiego beniaminka stoczą mega ważny mecz. Pomóżmy im dopingiem!

W II lidze trwa zwolnienie rytmu rozgrywek, które w okresie „interwałowych” ferii zimowych w naszym kraju obecnie toczą się w cyklu dwutygodniowym. W sobotę 3 lutego zespół WSKonsorcjum UKS OPP Powiat Kołobrzeski podejmie w hali OPP przy ul. Mazowieckiej 1 zaplecze połączonych sił Wieżycy 2011 Stężyca i Politechniki Gdańskiej (pierwszy zespół tego podwójnego klubu gra w I lidze).

Mimo zajmowania 6. miejsca w tabeli, Wieżyca II jeszcze nie ma gwarancji utrzymania się w II lidze, więc pewnie nie potraktuje wyprawy do Kołobrzegu jedynie w kategorii krajoznawczej, no bo gdzie teoretycznie łatwiej jest zdobyć punkty w meczu wyjazdowym, jak nie u outsidera tabeli i do tego beniaminka ligi? A zamykającej klasyfikację drużynie kołobrzeskiej punkty potrzebne są jeszcze bardziej, zwłaszcza że w minioną środę w meczu rozegranym awansem (z 15. kolejki) przedostatni w tabeli MKS Kalisz II zainkasował 3 punkty pokonując 3:0 rezerwy Energetyka Poznań i teraz strata naszego zespołu do najbliższego rywala wynosi nie 1, a już 4 punkty. A mecz z Wieżycą we własnej hali jest jedną z najbardziej realnych szans na zredukowanie tej straty. W 1. rundzie w Stężycy Wieżyca II zwyciężyła 3:0 w setach do 20, 19 i 20.

Później kołobrzeski zespół mieć będzie aż miesięczną przerwę (do 2 marca), gdyż mecz wyjazdowy z kolejki wyznaczonej na 17 lutego z SMS Ostrów Łaskovią Łask przełożono na następny wolny termin, czyli 9 marca (na prośbę rywalek). W marcu przeciwnikami naszej drużyny będą więc kolejno: SMS Police (2.03, wyjazd), SMS Ostrów Łaskovia Łask (9.03, dom), Biofarm Szamotulanin Szamotuły (16.03, dom) i Enea Energetyk II Poznań (23.03).

SJ

 

Komentarze