W SP1 powstała nowa siłownia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu po powrocie z nauki zdalnej będą mogli korzystać z  nowych sprzętów w siłowni zewnętrznej.  Siłownia powstała na wydzielonym terenie zielonym szkolnego boiska, przy placu zabaw. 

Szkoła już w 2020 roku zakupiła niektóre urządzenia. – Młodzież chętnie korzystała z koła tai-chi, prasy ręcznej i nożnej, biegacza czy wioślarza – powiedziała  dyrektor SP 1, Lidia Mikołajek. – Pomyślałam więc, że jeśli szkolna zewnętrzna siłownia cieszy się takim powodzeniem, warto byłoby ją rozbudować. Zakupiono m.in. poręcz podwójną z drabinką, podwójnego narciarza, prostownik pleców, orbitreka i sztangę. Wiadomo, ruch na świeżym powietrzu to najlepsza terapia dla zdrowia fizycznego  i psychicznego– dodaje pani dyrektor.
Zewnętrzna siłownia zachęca młodzież do spędzania aktywnych przerw na świeżym powietrzu, bez telefonu oraz sprzyja wspólnej integracji, dbaniu o zdrowie i sylwetkę. Plenerowa siłownia ma także urozmaicać treningi podczas zajęć wychowania fizycznego. W przyszłym roku zamierzam rozbudować plac zabaw, m.in. o trampoliny, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów –  dyrektor Lidia Mikołajek. Na nową siłownię przeznaczono 14 000,00 zł.

Komentarze