W tym sezonie nie będzie Światowego Festiwalu Morsowania

W tegoroczną zimę zabraknie Światowego Festiwalu Morsowania.
Kołobrzeski Klub Morsów poinformował, że zaplanowana tradycyjnie na początek stycznia impreza tym razem się nie odbędzie. Powód? Niewystarczające środki finansowe, inflacja i rosnące koszty. Komunikat Kołobrzeskiego Klubu Morsów publikujemy w całości.
 Zbliża się inauguracja sezonu morsowania, czyli tego na co wszyscy czekamy z niecierpliwością. Zapraszamy zarówno śmiałków, którzy chcą rozpocząć przygodę z morsowaniem, jak i tych, którzy z brzegu będą podziwiać amatorów mroźnej aktywności. Jednak dla nas ten sezon będzie inny, nie ukrywamy że smutniejszy. Ukoronowaniem naszej wspólnej sportowej przygody zawsze był coroczny odbywający się na początku stycznia Światowy Festiwal Morsowania.
Podjęliśmy trudną dla nas decyzję o przeniesieniu wydarzenia na rok 2024.
Byliście z nami 10 lat, przez ten czas udało nam się wspólnie ustanowić 2 rekordy Guinnessa, świetnie się bawić i rozsławić morsowanie na cały świat. Niestety, przyszedł trudny czas. Nie pokonał nas covid i trwająca pandemia przez 2 lata. Lecz pokonała nas aktualna rzeczywistość organizacyjna, niewystarczające środki finansowe, inflacja i rosnące koszty…
Byliśmy dla Was, organizowaliśmy festiwal jako stowarzyszenie non profit, poświęcając swój czas dla Was i naszych wspólnych spotkań. Nie rezygnujemy, ale brutalne realia finansowe spowodowały, iż jesteśmy zmuszeni podjąć decyzję o przeniesieniu imprezy na rok 2024.
Ten czas nie pójdzie na marne. Spróbujemy na nowo stworzyć formułę naszego wspólnego święta jakim jest Światowy Festiwal Morsowania i razem w roku 2024 już w nowej odsłonie zaprosić Was na piaszczyste plaże do Kołobrzegu na wspólne morsowanie.

Komentarze