Ważny mecz w Polkowicach – Kotwica jedzie po punkty, ale łatwo nie będzie

31 kolejka drugiej ligi rozpocznie się już dziś w Polkowicach, gdzie Kotwica zagra z miejscowym Górnikiem. Nasz zespół nie poddaje się w walce o awans do pierwszej ligi. Z kolei Górnik walczy o utrzymanie. Dla obu ekip jest to więc arcyważne spotkanie.

Kołobrzeżanie mają na koncie dwa zwycięstwa z rzędu i nabierają rozpędu na końcówkę sezonu. Górnik ma w dorobku 33 punkty, a to daje obecnie 14 lokatę, ostatnią tuż nad strefą spadkową. Ekipa z Dolnego Śląska ma jednak tylko dwa oczka przewagi nad 15 w tabeli Zagłębiem II Lubin.

Mimo różnicy w tabeli nasi piłkarze nie mogą zlekceważyć przeciwnika. Co prawda w Kołobrzegu Kotwica wygrała, ale nie bez problemów 1:0. Dodatkowo warto zauważyć, że Górnik to zdecydowanie zespół własnego boiska. Ze swoich 9 zwycięstw, 7 polkowiczanie odnieśli na własnym stadionie. Warto też zwrócić uwagę na ich napastnika. Doświadczony Arkadiusz Piech ma na swoim koncie 10 bramek.

Kołobrzeżanie po dobrym meczu z Olimpią podchodzą do tego spotkania z optymizmem. Muszą liczyć też na to, że punkty pogubią inne ekipy walczące o awans. Znicz Pruszków także w piątek zagra u siebie z GKS Jastrzębie. Z kolei Stomil Olsztyn jutro podejmie Wisłę Puławy. Polonia Warszawa zagra natomiast w Krakowie z Garbarnią, KKS Kalisz u siebie z mającą nóż na gardle Siarką Tarnobrzeg, a Motor Lublin z Radunią Stężyca.

Mecz Górnik – Kotwica już o godzinie 17:00 na stadionie w Polkowicach.

Komentarze