Wciąż można składać wnioski o „Dobry Start”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zachodniopomorskiem wypłacił dotąd ponad 181 tys. świadczeń „300+” z programu “Dobry start”. Łączna kwota dofinansowania do wyprawki szkolnej, która trafiła do rodziców w województwie, to prawie 54,5 mln złotych. W całym kraju ZUS przekazał rodzicom i opiekunom przeszło 1,3 mld złotych.

W województwie zachodniopomorskim najwięcej środków wypłacono w Szczecinie, bo niemal 12 mln zł, w Stargardzie ponad 4,1 mln zł i w Koszalinie 3,5 mln złotych.

W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka. Pieniądze można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów czy przyborów potrzebnych uczniom w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i innych placówkach edukacyjnych.

Wniosek o wyprawkę szkolną można złożyć do 30 listopada. Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Wniosek jest tylko elektroniczny – składamy go na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Pieniądze z programu „Dobry Start” ZUS wypłaca na konto bankowe wpisane we wniosku.

Informacje na temat wniosku, jego obsługi i szczegółów są na PUE ZUS. Wystarczy się zalogować na swój profil i przejść do zakładki „Dobry Start”.

Komentarze