Wędkarze dla WOŚP

Zarząd Koła PZW w Drzonowie zaprasza wszystkich chętnych wędkarzy do wzięcia udziału w „Otwartym Korespondencyjnym Konkursie Trociowym na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Konkurs odbędzie się w ramach 29 Finału WOŚP w niedzielę 31 stycznia w godzinach od 7.30 do 16.00. Każdy z uczestników Konkursu może łowić trocie w dowolnej rzece w Polsce lub w morzu – oczywiście posiadając uregulowane odpowiednie opłaty. Konkurs polega na łowieniu troci. Gdy komuś uda się ją złowić, należy ten fakt uwiecznić na zdjęciu i filmiku z jej wypuszczenia.

Złowione ryby należy sfotografować na wyraźnej (!) miarce tak, by można było określić ich długość. Liczyć się będzie długość ryb w centymetrach. Wymiar troci: od 50 cm. Połowy dozwolone są metodami: spinning, mucha, surfcasting, spinning z plaży. Konkurs przebiegać będzie na „żywej rybie”, więc oprócz zdjęć należy nagrać i przesłać filmik  z wypuszczenia złowionej ryby.

W sobotę 30 stycznia w godzinach wieczornych na stronie Koła PZW Drzonowo oraz na profilu Koła na Facebooku zaprezentowany zostanie szczegół weryfikacyjny do wykonywania zdjęć złowionych ryb, oraz numery telefonów, na które należy wysyłać zdjęcia lub filmy. Trzej najlepsi wędkarze otrzymają nagrody rzeczowe (wartości 160 zł, 140 zł, 120 zł) oraz pamiątkowe statuetki – do odbioru w sklepie wędkarskim przy ul. Jedności Narodowej 30 w Kołobrzegu. Na ten konkurs nie obowiązuje opłata startowa, natomiast warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty minimum 20 zł (maksimum dowolne) na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wpłaty można dokonać przelewem na konto Fundacji (do soboty 30 stycznia – konto 29. Finału: 18 1140 1010 0000 5244 4400 1129), a następnie – wraz z ewentualnym zdjęciem złowionej ryby – udokumentować to przesłaniem zdjęcia lub screenu dowodu przelewu. Można też dokonać stosownej wpłaty w w/w sklepie wędkarskim wraz z zapisaniem się na listę (do dnia 30 stycznia). Zebrane środki przekażemy na WOŚP. Można też wrzucić stosowny datek do dowolnej puszki WOŚP (są już np. w sklepach Lidl) i udokumentować to nagraniem filmu tak, by było widać wyraźnie wartość darowizny, czyli minimum 20 zł. Zgłoszone do klasyfikacji ryby bez załącznika o darowiźnie nie będą brane pod uwagę. Organizatorzy proszą też o zgłoszenie przed konkursem uczestnictwa – smsem na numer telefonu 600 487 164 z podaniem imienia i nazwiska i miejscowości zamieszkania (do wiadomości Zarządu Koła).

Komentarze