Weekend Otwartych Winnic

Po trzech edycjach Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego, podczas których ich uczestnicy mieli możliwość spróbowania bachusowego trunku z województwa zachodniopomorskiego czas na pokazanie, jak dokładnie wygląda miejsce, w którym on powstaje.

Kiedy wakacyjne słońce będzie świecić w pełni, a dokładnie w dniach 11-15 sierpnia 2023 roku (piątek – wtorek), zachodniopomorskie winnice zamienią się w miejsce pikników i radosnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wszystko to za sprawą nowej inicjatywy Stowarzyszenia „Winnice Pomorza Zachodniego” oraz Województwa Zachodniopomorskiego pod nazwą Weekend Otwartych Winnic – Letnie Dionizje Pomorza Zachodniego.

W ramach wydarzenia będzie można pojechać do zachodniopomorskich winnic, w których na gości będą czekać winiarze. Odwiedzający winnice będą mogli pospacerować między krzakami winorośli, zobaczyć gdzie dokładnie powstaje wino i posłuchać jak jest ono tworzone. Oczywiście nie zabraknie degustacji, czegoś na ząb i dobrej zabawy. Zaleca się zabranie ze sobą leżaka lub koca, aby wygodnie obcować z naturą, jednocześnie trzymając w dłoni kieliszek wina.

Na zaciekawionych światem wina gości swoje podwoje otworzą następujące winnice:
1. Winnica Bekasiak,
2. Winnica Binowo,
3. Winnica De Lewin,
4. Winnice Kojder,
5. Winnica Korzeń,
6. Winnica Molias,
7. Winnica Pałacu Rajkowo,
8. Winnica Sydonia,
9. Winnica Turnau,
10. Winnica Zodiak.

SZCZEGÓŁOWY PLAN WINNIC

Ze względu na to, że zachodniopomorskie winnice często są położone w miejscach, które w bliskiej lokalizacji mają atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego warto połączyć wizytę w winnicy z odkrywaniem lokalnych pereł turystycznych regionu.

Z uwagi na unikalność i niepowtarzalność każdej z winnic Pomorza Zachodniego, zakres atrakcji oferowanych podczas pikników na winnicy może się różnić. Aktualne informacje na temat Weekendu Otwartych Winnic – Letnich Dionizji Pomorza Zachodniego będą umieszczane w zakładce Wydarzenia, dostępnym na facebookowym profilu: Winnice Pomorza Zachodniego.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Winnice Pomorza Zachodniego oraz Województwo Zachodniopomorskie. Na wydarzenie zaprasza Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Wstęp na każdą winnicę jest bezpłatny.

fot. Pomorze Zachodnie FB

 

Komentarze