Weronika Włodarczyk pochodząca z Zieleniewa zdobyła pierwsze miejsce i złoty medal w międzynarodowym konkursie New York Golden Classical Music Awards International Music Competition 2025. Tym samym została zaproszona do udziału w koncercie laureatów, który odbył się 17 marca w słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku.
Do oceny studentka przedstawiła wyłącznie utwory polskich kompozytorów, Karola Szymanowskiego i Stanisława Moniuszki, a były to pieśni i arie w różnych stylach i z różnych epok. Decyzją jury w koncercie laureatów mezzosopranistka zaprezentowała arię Jadwigi „Biegnie słuchać w lasy, w knieje” z opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, co niewątpliwie ma pozytywny wpływ na promocję kultury polskiej na świecie. Podczas przygotowań i nagrań wymienionych utworów Weronice akompaniowała mgr Agnieszka Barańska, natomiast podczas występu w Carnegie Hall w Nowym Jorku miejsce przy fortepianie zajęła Lianhua Chi, z którą Weronika koncertowała już w lipcu ubiegłego roku w Walt Disney Concert Hall w Los Angeles.
W koncercie laureatów w Carnegie Hall w Nowym Jorku Weronika Włodarczyk wystąpiła pośród wirtuozów z ponad trzydziestu krajów świata.
Fot. New York Golden Classical Music Awards International Music Competition 2025, Barbara Włodarczyk