Weź udział w warsztatach chóralnych

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta oraz szczecińska Fundacja Morze Kultury zapraszają chóry kołobrzeskie do udziału w VII Zachodniopomorskich Warsztatach Chóralnych w Kołobrzegu, czyli projektu skierowanego do chórów, zespołów wokalnych i indywidualnych chórzystów, których pasją jest kształtowanie swoich talentów i rozwijanie zamiłowań wokalnych.

Zajęcia będą prowadzić specjaliści w dziedzinie chóralistyki i dyrygentury: dr hab. Ewa Robak (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach), kompozytor, twórca i animator kultury kaszubskiej Tomasz Fopke (m.in. Uniwersytet Gdański), mgr Nina Salamon, prof. dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon (Uniwersytet Zielonogórski) oraz mgr Dianna Domagała.Warsztaty odbędą się w dniach 27 czerwca (poniedziałek) – 30 czerwca (czwartek) w RCK-u w godzinach 9.00-14.00 (z przerwą) i w godzinach popołudniowych (16.00-19.00). W przypadku zmian w powyższym harmonogramie informacje będą przekazywane na bieżąco w trakcie spotkań warsztatowych i ewentualnie (w razie zmian) przed pierwszym spotkaniem.

Warsztaty zwieńczy koncert podsumowujący, który odbędzie się w dniu 30 czerwca (czwartek) o godz. 17.30 na scenie plenerowej RCK, w którym uczestnicy warsztatów wystąpią we wspólnie przygotowanym programie. Uczestnikami projektu będą: Chór Kameralny Fermata z Kielc pod dyrekcją Ewy Robak, Chór Postomia w Krzeszycach pod dyrekcją Małgorzaty Grancewicz, Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pod dyrekcją Iwony Wiśniewskiej-Salamon Chór Kameralny Powiatu Ciechanowskiego Sine Nomine pod dyrekcją Joanny Makijonko, Zespół Łobuzerki i Zespół Chochliki ze Złocieńca pod dyrekcją Wioletty Krzemińskiej.

Tego typu warsztaty to nie tylko praca nad indywidualnym brzmieniem chóru, ale również praca z międzypokoleniowym zespołem nad wspólnym repertuarem – mówią organizatorzy. – Zapraszamy zainteresowanych członków chórów zamieszkujących miasto Kołobrzeg, a najlepiej całe chóry, do udziału w warsztatach. To wyjątkowa okazja do wzbogacenia warsztatu wykonawczego i konfrontacji z innymi polskimi chórami, a przy tym do twórczego spędzenia czasu wolnego i dobrej zabawy. Dla członków chórów kołobrzeskich zajęcia są bezpłatne, w celu przygotowania materiałów prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału do Violetty Kowalskiej, tel.: 94 35 249 49 w.47, adres e-mail: violetta.kowalska@rck.kolobrzeg.eu lub osobiście najpóźniej w terminie do 21.06.2022­– dodają.

 

Komentarze