Wiadukt pnie się w górę, trwa też budowa łącznika z S6 przy “Karuzeli”[ZDJĘCIA, WIDEO]

Będzie miała około 1,5 kilometra i ma zapewnić lepszą komunikację miasta z drogą S6. Mowa o powstającym fragmencie DK 11, której kluczowym elementem jest powstający właśnie wiadukt przy wjeździe do Budzistowa.

Dwupasmowa droga ma nie tylko upłynnić ruch i zapewnić bezpieczny dojazd do miasta od strony S6. Dzięki powstającemu wiaduktowi uda się zapewnić spokojniejszą komunikację dla mieszkańców Budzistowa.

Odwiedziliśmy plac budowy w okolicach powstającego wiaduktu.  – Są tam dwa obiekty bliźniacze. Dla obu jezdni wykonywane są przyczółki tych obiektów, zbrojenia i betonowanie. Wszystko tak, aby w ciągu najbliższych trzech miesięcy zakończyć te prace związane z przyczółkami – mówi Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie, w obrębie prowadzonych prac, nie ma większych utrudnień dla kierowców. Plac budowy omijać muszą natomiast piesi i rowerzyści, którym wykonawca wyznaczył tymczasową ścieżkę. Inwestorowi przekazaliśmy również uwagi kierowców, którzy wskazują, że pojazdy wyjeżdżające z budowy pozostawiają błoto na sąsiednich drogach.

Czy kierowcy muszą spodziewać się większych problemów komunikacyjnych w tej okolicy? Utrudnienia czasowe pojawią się w momencie montażu belek konstrukcji wiaduktu. Mają one być jednak krótkotrwałe i poza godzinami szczytu. Te prace powinny zostać zrealizowane przed sezonem letnim. Większych utrudnień należy spodziewać się dopiero w momencie przyłączania nowych elementów drogowych do już istniejących rond. Cała inwestycja będzie gotowa w kwietniu 2024 roku. Jej łączny koszt to blisko 90 milionów złotych.

Dron: J. Dziędziura

Komentarze