Widać postępy na terenie Hossolandu

Hossoland na swoim Facebook’u opublikował projekty dwóch restauracji, które będą znajdować się na terenie parku oraz stację jednego z rollercoasterów w strefie Smoków. Dodatkowo, na Facebook’u wójta gminy Brojce zobaczyć można film [zobacz] z lotu ptaka, na którym widać postęp prac w Hossolandzie.

Hossoland to coraz bardziej rozpoznawalny obiekt na mapie tej części Polski. Z dnia na dzień rosną kolejne budynki, w tym będąca centralnym punktem Parku Rozrywki, śródlądowa latarnia. Zapraszam do obejrzenia postępów prac budowlanych – dodaje na swoim profilu wójt.

Hossoland znajduje się w odległości zaledwie 35 km od Kołobrzegu, a dzięki drodze ekspresowej S6 można dojechać tam w niecałe 30 minut. To zdecydowanie mniejszy dystans niż ten, który trzeba pokonać, żeby dotrzeć do innych parków rozrywki w Polsce. – Mieszkańcy tej części Polski zawsze musieli odbyć daleką podróż, żeby móc bawić się w parkach rozrywki, co wiązało się z co najmniej kilkudniową wycieczką– mówi Karen Hovsepyan, wiceprezes Grupy Hosso. –Teraz będą mieli okazję do tego, żeby aktywnie spędzić weekend bez potrzeby wyruszania w dalekie wyprawy po Polsce– dodaje.

Planowane są tam liczne atrakcje m.in. rollercoastery, baśniowe krainy tematyczne, pokazy magii – każdy, niezależnie od wieku znajdzie rozrywkę dla siebie. Do tego inwestor planuje stworzyć 6000 miejsc parkingowych przygotowanych na przyjazd turystów z całej Polski i zagranicy. Wszystko to powstaje we współpracy z doświadczonymi w tej dziedzinie projektantami, którzy pracowali przy budowach wielu parków rozrywki na całym świecie.

Otwarcie planowane było na wiosnę 2024 roku, niestety termin ten przesunie się o kilka miesięcy przez obszerny zakres robót budowlanych.

 

fot. Facebook Hossoland / kadr z filmu Facebook

 

Komentarze