Wielki sukces tancerzy VSDS

Za nami 43. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy festiwal dla dzieci w Europie. W tym roku do Konina przyjechała rekordowa liczba uczestników, bo aż 2700 młodych tancerzy i wokalistów z Polski, Ukrainy, Słowacji, Islandii, Litwy, Bułgarii, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

Do koncertu galowego, w którym występują najlepsi tancerze i wokaliści prowadzi długa droga. W przypadku tancerzy do końca marca należy wysłać materiał wideo, na podstawie, którego w połowie kwietnia jury przyznaje nominacje do udziału w festiwalu. Później są eliminacje na żywo, finały i dopiero koncert galowy.

Całość ocenia międzynarodowe jury. Po obejrzeniu 126 prezentacji w 12 kategoriach podczas eliminacji, a następnie finału do Koncertu Galowego wybrało tylko 37 choreografii, w tym dwie Szkoły Tańca VSDS z Kołobrzegu.

To jeden z największych sukcesów VSDS, której reprezentanci przywieźli nad morze aż dwie nagrody: Brązowy Aplauz dla VSDS 78100 – formacja hip hop do 12 lat (trenerzy: Paulina Harris, Magdalena Sokołowska) oraz Brązowy Aplauz dla VSDS Company za układ „Magiczny świat Pottera” – inscenizacja street dance do 16 lat (trenerzy: Paulina Harris, Magdalena Sokołowska, Alicja Czugała, Tymon Sadowski)

– Ogrom emocji, stresu oraz łez radości tancerzy, trenerów oraz opiekunów, ale również rodziców oglądających swoje dzieci na międzynarodowym festiwalu jest nie do opisania. Radość i duma z takiego sukcesu z pewnością rekompensuje trudy przygotowań, godziny spędzone na sali oraz litry wylanego potu. Ogromne gratulacje należą się tancerzom, trenerom, opiekunom oraz rodzicom, którzy dla wracających grup przygotowali powitanie godne mistrzów. Miny zaskoczonych dzieci, na długo pozostaną w naszej pamięci – relacjonuje Paulina Harris z VSDS.

Wyjazd kołobrzeskich tancerzy był dofinansowany z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg oraz darczyńców, którzy zdecydowali się na wsparcie finansowe zdolnej młodzieży.

Amberline Kołobrzeg

Troton Ząbrowo

Imperial Kołobrzeg

Rotary Klub Kołobrzeg

Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu Sp. z o.o.

Komentarze