Wiemy, kiedy zrobicie zakupy w “Karuzeli”

 

Budowa Galerii Handlowej „Karuzela”, przy ul. Krzywoustego w Kołobrzegu idzie pełną parą. Postęp prac wskazuje, że niedługo zrobimy tu swoje pierwsze zakupy. Udało nam się dowiedzieć, kiedy zaplanowane jest otwarcie „Karuzeli”, w jakich sklepach zrobimy zakupy i dlaczego  nie będzie obiecywanego kina.

Przypomnijmy. „Karuzela” to centrum handlowe, budowane w Kołobrzegu przy ulicy Krzywoustego. Budowa galerii handlowej rozpoczęła się w styczniu 2020 roku.  Powierzchnia całkowita tej galerii handlowej będzie równa 38 tys. m2, z czego największą część będą zajmowały lokale handlowo-usługowe – 30 tys. m2. Na terenie obiektu ma znaleźć się 60 sklepów. Jakich? Pewny jest Lidl, Media Expert, Martes Sport, Deichmann, Świat Książki, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Home&You, CCC, Pepco, Tedi, KiK, Rossmann, Apart, Orange  i Dealz. Sklepów, salonów i lokali usługowych będzie znacznie więcej, ale dopóki umowy nie zostaną podpisane z konkretnymi najemcami, inwestor nie chce podawać konkretnych nazw.  – Otwarcie galerii planujemy jesienią, najprawdopodobniej będzie to październik. Tak wiemy, że wiele sklepów, które podpisały z nami umowy rozpoczęło nabory do pracy i zatrudnienie od września, ale to związane jest z przygotowywaniem sklepów do otwarcia; sprzątaniem,  układaniem towaru na półkach   – usłyszeliśmy od Ewy Pakuły z marketingu „Karuzela” Holding Sp. Z o. o. Mimo wcześniejszych zapowiedzi okazało się, że an terenie obiektu nie będzie  kina. Winę za to ponosi pandemia Covid 19. W wyniku pandemii, sale kinowe były zamknięte przez prawie cały 2020 rok i w związku z tym poniosły olbrzymie straty. Ostatecznie najemca, który miał otworzyć kino w „Karuzeli” wycofał się.

Inwestorami obiektu jest  JB Development z siedzibą w Poznaniu i Retail Concept.  Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma budowlana Dekpol Deweloper, natomiast autorem projektu jest biuro architektoniczne z Warszawy – MTDI Group. Cała inwestycja ma kosztować około 200 mln zł.

Komentarze