Wirtualna strzelnica powstanie w Gościnie

Wirtualna strzelnica powstanie w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.

Powiat Kołobrzeski zdobył dofinansowanie na to zadanie, dzięki czemu w szkole będzie możliwość takiego szkolenia umiejętności strzeleckich.

– W marcu Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs ofert na dofinansowanie do utworzenia wirtualnej strzelnicy laserowej wraz z wyposażeniem strzeleckim, umożliwiającej prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży –  „Strzelnica w powiecie”. Jako powiat złożyliśmy swoją ofertę i właśnie otrzymaliśmy informację o uzyskanym dofinansowaniu w wysokości 138.750 złotych. Całość zadania to koszt 187.500 złotych. Pozostałą kwotę, czyli 48.750 złotych, dołożymy z własnego budżetu. Bardzo się cieszę, bo taka wirtualna strzelnica z pewnością podniesie atrakcyjność naszej szkoły, wzbogaci jej ofertę edukacyjną, a jednocześnie zwiększy dostęp do szkoleń strzeleckich dla uczniów klas mundurowych, ale nie tylko. Powstanie oczywiście w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie – poinformował starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Prace rozpoczną się w lipcu i zakończą w grudniu. Podmioty, które będą korzystały ze strzelnicy wirtualnej to szkoły prowadzące klasy mundurowe lub oddziały przygotowania wojskowego:  Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie; Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Prof. Jana Radomskiego w Tychowie, Zespół Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, Prywatne Centrum Edukacyjne Szkoły Sukces w Białogardzie, Informatyczne Liceum Ogólnokształcące „Computer College” w Koszalinie, a także lokalne kluby sportowe: Klub Strzelecki  Kołobrzeg, Stowarzyszenie Sportowo-Strzeleckie Vist z siedzibą w Gościnie o charakterze strzeleckim i militarnym, Stowarzyszenie – Kołobrzeskie Bractwo Kurkowe, Jednostka Strzelecka 1373 w Koszalinie. Taką możliwość będą miały także inne zainteresowane podmioty.

Przypomnijmy, że w Gościnie powstaje także prawdziwa strzelnica, której otwarcie ma nastąpić jesienią.

Fot. https://pojedynek.com/

Komentarze