Wkrótce oddane zostaną budynki na osiedlu Witkowice – znana jest lista lokatorów [WIDEO, ZDJĘCIA]

„Mieszkania dla rozwoju” to miejski program dla tych, którzy nie mają możliwości uzyskania kredytu czy wynajęcia własnego lokalu.

Dziś odwiedziliśmy budowę czterech budynków, które powstają na osiedlu Witkowice. Pierwszy z nich zostanie oddany już na koniec sierpnia, a kolejny miesiąc później.  Zainteresowanie mieszkaniami na wynajem było duże. Do magistratu wpłynęło 187 wniosków o udział w programie.  Co ważne, 71% z nich to wnioski od osób, które nie ukończyły 45 roku życia. Jak mówiła dziś na placu budowy prezydent miasta Anna Mieczkowska: – Cieszę się, że program trafił do tych mieszkańców, którzy budują swoją przyszłość w Kołobrzegu i to Kołobrzeg wybrali na swoje miejsce do życia.

Cały projekt to cztery budynki po 31 mieszkań (łącznie 124).

Dziś w Biuletynie Informacji Publicznej została opublikowana lista osób, które wzięły udział w programie i spełniły wszystkie warunki przewidziane w uchwale Rady Miasta. Pierwsi mieszkańcy już wkrótce podpiszą umowy i na początku września będą mogli wprowadzić się do gotowych mieszkań.

Link do opublikowanej listy mieszkańców, którzy zakwalifikowali się do udziału w programie: https://bip.um.kolobrzeg.pl/a,62030,lista-osob-zakwalifikowanych-do-zawarcia-umowy-w-ramach-programu-mieszkanie-dla-rozwoju-witkowice-et.html

Komentarze